Acarkent - DENTRAM


DENTRAM

HAKKIMIZDA

 

Dentram diş tedavi kliniği 1994 yılında Bağdat caddesinde Ortodonti uzmanı Dr.Aylin Yalçın ve Çene cerrahisi ve İmplantoloji uzmanı Prof.Dr.Serhat Yalçın tarafından kuruldu. 2001 yılında Caddebostandaki merkeze taşındı. 2008 yılında Kavacık Acarkent şubesi 2012 yılında da Levent şubemiz faliyete geçti.
Kliniklerimizde, çalışanların İngilizce konuşabilmesi ve Avrupa standartlarının üzerinde fiziki ve teknik yapıya sahip olması , Avrupa nın çeşitli ülkelerinden hastalarımızın oluşmasını sağlamıştır. Kliniklerimizi, sağlık turizmi konusunda geliştirerek, daha çok kişiye ulaşmak en önemli hedeflerimizden biridir.

Replica Watches

Hizmet Anlayışımız
Sağlık alanında uzun yıllardır hizmet veren bir klinik olarak hastalarımızın konforu ve memnuniyeti öncelikle üzerinde durulan hususlardan biridir. İşinde profesyonel olmanın yanında ,güleryüzlü ve empatik olabilmenin de gerekliliğinin farkındayız.

Uzman diş hekimliği

Kliniğimizde diş hekimliğinin alt gruplarını oluşturan Çene Cerahisi ve implantoloji, Ortodonti, Pedodonti, Kanal Tedavisi, Diş eti hastalıkları ve Estetik diş hekimliği Konusunda deneyiml,i ve Uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Dr. Aylin YALÇIN

ORTODONTİ UZMANI


 

Aylin Sezen Yalçın, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı sene, İstanbul Üniversitesinin Ortodonti ve çene Ortopedisi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmalarına başladı. 1999 yılında , “ Ortodontik braketlerden serbestlenen florürün etkisi ile braket çevresindeki mine dokusunda meydana gelen değişikliklerin in vitro olarak araştırılması “ konulu tez ile Dr. Med. Dent ünvanını aldı.

Aylin Yalçın, kendisi gibi diş doktoru olan eşi Prof. Dr Serhat Yalçın ile birlikte 1995 yılında Dentram diş kliniğini kurdular. Anadolu yakasında uzman diş hekimliği prensiplerini uygulayan ilk kliniklerden olan Dentram, 2007 yılında, Beykoz da açılan şubesi ile daha çok kişiye ulaşmayı başarmıştır.

Aylin Yalçın , Dentram Diş Kliniği yönetim kurulu, Türk Ortodonti derneği, Avrupa Ortodonti birliği , Dünya Ortodonti Birliği , İstanbul Diş Hekimliği Odası üyesidir. Yaratıcı Çocuklar Derneği yürütme kurulu üyesidir.

Seyahat, felsefe, sanat tarihi, kayak, sinema, müzik özel ilgi alanlarıdır.

İki çocuk annesidir.

Prof.Dr. Serhat YALÇIN

ÇENE CERRAHİSİ VE İMPLANTOLOJİ UZMANI


1962, Gölcük doğumlu olan Prof. Dr. Serhat YALÇIN, 1979 yılında Haydarpaşa Lisesi’nden, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nden mezun oldu. 1989 - 90 yılında İngiltere’ de Londra Queen Mary’s University Hospital, Maksillofasiyal Cerrahi Bölümü’nde bir yıl süreyle çalıştı. 1990 yılında Med-Dent ünvanı aldı. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör olan Serhat YALÇIN’ ın ilgi alanları;

İmplantoloji, Distraksiyon, Çene Eklemi Hastalıkları ve Ortognatik Cerrahi. Halen İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız – Diş – Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Ana Bilim Dalı’ nda Öğretim Üyesi olarak çalışan Prof. Dr. Serhat YALÇIN. Çok sayıda yerli ve yabancı bilimsel dergi editörlüğü yapmaktadır.

 
 
Dt.Züleyha Özduru
 

  1972 yılında Muş’ta doğdu. Dt . Özduru 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Dt. Özduru birçok hastane ve kliniklerde çalışmış bulunup 2010 yılından bu yana, Dentram Diş Kliniği’nde çalışmaktadır. Dt. Özduru diş hekimliği ile ilgili bir çok seminer programlarına katıldı ve çeşitli konularda sertifika aldı. Dt . Özduru’nun ilgi alanları; özellikle implant destekli protetik tedavileri, sabit ve hareketli protez tedavileridir.
 
 
  

Dr.Şebnem Demirel
Protez Uzmanı 
     
Dt.Tuncay Kalelioğlu
 
Dt. Arif Tuncay Kalelioğlu 1980 yılında Malatya’da doğdu. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Dt. Kalelioğlu 2011 yılından bu yana Dentram Diş Kliniği’nde diş hekimi olarak görev yapmaktadır. Özel ilgi alanı estetik diş hekimliği ve diş hastalıkları konservatif tedavisidir.
 
 

 
 
 
 
 
 
Dt.Ece Akgün
 

  Dt. Ece Akgün, Mersin’de  doğdu. Dt. Akgün Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden başarı burslu olarak mezun oldu . Bir çok poliklinikte çalıştı ve 2012’de Dentram ailesine katıldı. Diş hekimliği ile ilgili çeşitli seminer programlarına katıldı. İDO(İstanbul Diş Hekimleri Odası), TDB(Türk Diş Hekimleri Birliği) ve EDAD(Estetik Diş Hekimliği Akedemisi Derneği) üyesi olan Dt. Akgün özel ilgi alanı; diş hastalıkları tedavisi, beyazlatma sistemleri ve estetik diş hekimliğidir.       
 
 
 

 

 

 

Merih Şahiner

Koordinatör
 
 

 

Muhasebe ve Finans Sorumlusu   

 

 

Tüm çalışanlarımız

 

 

  

Prof.Dr.SERHAT YALÇININ YAYINLARI

                  
                                        Profesör;   İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi,
                                        Çapa-İstanbul
 
                                        Ağız, Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi’ndeki Doktora Tezi: 
 
                                        ‘Kronik böbrek yetmezliği hastalarında hemodializin diş ve  
                                        çevre dokular     üzerine etkileri: Radyolojik, histolojik ve 
                                        osteosintigrafik bir inceleme’     İstanbul Üniversitesi, Diş
                                         Hekimliği Fakültesi, İstanbul, 1990. 
 
 
                   
· Eylül 1993  Doçent, İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Ana Bilim Dalı, Çapa, İstanbul.
 
· 1999 – Profesor, İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız, Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Ana Bilim Dalı, Çapa, İstanbul.
 
 
 
YAYINLARI
 
1. Yalçın S. The most memorable year in my   career.  British Dental Journal 1990;9:346.
2. Yalçın S. A unique natural supported partial denture. British Dental Journal 1992;172:87.
3. Gümrü O Z, Yalçın S. Surgical treatment of paresthesia following over-extension root canal filling material: a case report. J. Nihon University School of Dentistry  1991;33:49-53.
4. Yalçın S, Turoğlu T, Özdamar Ş, Sadıkoğlu Y, Gürbüzer B, Yenici O. Ewings tumor of the mandible. Oral Surgery Oral Medicine Oral Pathology 1993;76:362-67.
5. Timoçin N, Yalçın S, Özgen M, Tanyeri H. Supernumerary molars and paramolars. Case reports. J.Nihon.Univ.Sch.Dent. 1994;36:145-150.
6. Timocin N, Gumru OZ, Oner B, Yalcin S. Oral tüberküloz. Dişhekimliğinde Klinik  1989;1:13-16.
7. Yalçın S.Kronik Böbrek Yetmezliğinin Diş ve Çevre Dokularına Olan Etkisinin Radyolojik, Histolojik ve Sintigrafik Olarak İncelenmesi, Doktora Tezi, 1990. 
8. Timocin N, Gumru OZ, Yalcın S. Magnetik rezonans görüntülemenin çene-yüz cerrahisindeki önemi. Dişhekimliği 1990;1:35-36.
9. Tosun Y, Yalcın  S. İntrüzyonun apikal kök rezeksiyonu üzerindeki etkisi. Ege Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1991;12:171-175.
10. Uçmaklı E, Yalçın S, Gürbüzer B, Yıldırım Ş, Evrenkaya R, Yücel O. Sistemik amiloidozun teşhisinde dişeti biopsisi ile labial minor tükürük bezi biopsilerinin karşılaştırılması ve tanıdaki yeri. İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1992;26:217-221.
11. Erkan Z, Yalcın S, Gurbuzer B. External rezorpsiyon ve periapikal lezyonlar sonucu periodontal desteği kaybolmuş dişlerin retrograt amalgam ve endodontik implantlarla tedavisi. İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1992;26:74-78.
12. Yalçın S, Tosun Y, Erkan Z, Gürbüzer B, Özdamar Ş. Kompound Odontoma. Dişhekimliğinde Klinik 1992;5:50-53. 
13. Erkan Z, Yalcın S, Ucmaklı E. Pulpa boşluğunda daralma ve tıkanmaların nedenleri ile bu oluşumların histopatolojik yapılarının araştırılması. İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1992;26:25-31.
14. Timoçin N, Erseven G, Gümrü O Z, Alatlı C, Öner B, Yalçın S. Periferik ameloblastoma. İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1992;26:35-38.
15. Tosun Y, Özdamar Ş, Tezcan Ş, Yalçın S, Özgen M. Nance apareyinin damak mukozası üzerine etkisinin histolojik yönden incelenmesi. Türk Ortodonti Dergisi 1992;5:37-40.
16. Yalcın S, Erkan Z,Gurbuzer B, Yucel   O. Sinüs içerisinde taşkın kanal dolgu maddesi (bir vaka nedeni ile) Dişhekimliğinde Klinik 1992;3:95-97.
17. Erkan Z, Yalçın S, Aslanalp V. Dört tip retrograt dolgu maddesinin tıkama yeteneği ve apikal sızıntı yönünden elektrokimyasal metodla incelenmesi. Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1992;9:89-100.
18. Yalçın S. Kronik böbrek yetmezliği olan ve böbrek transplantasyonu geçirmiş hastaların oral dokularındaki değişiklikler ve dişhekiminin yaklaşımı. Dişhekimliğinde Klinik 1993;6:50-54.
19. Yalçın S, Gürbüzer B. Multiple impacted teeth in the maxilla. Oral Surgery Oral Medicine Oral Pathology 1993;76:130.
20. Erkan Z, Yalcın S, Gurbuzer B, Gultepe M. Kronik böbrek yetmezliği olan hastalarda dializ öncesi ve sonrası total tükürük ve kan değerlerinin incelenmesi. İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1993;27:159-162.
21. Timoçin N, Yalçın S, Alkaner Y. Kıllı dil (bir olgu nedeni ile) Dişhekimliğinde Klinik 1993;6:14-17.
22. Timoçin N, Yalçın S, Özgen M, Tanyeri H. Menapoz dönemi oral problemler ile oral ve vaginal smirler arasındaki ilişkinin incelenmesi. Dişhekimliği 1993;3:244-248. 
23. Yalçın S. Diabetli hastalara uygulanan iki ayrı vazokonstriktör içeren lokal anestetik maddenin kan glikoz  konsantrasyonu üzerine etkilerinin araştırılması. Dişhekimliği 1993;13:14-18.
24. Yalçın S, Uçmaklı E, Yaylacı M, Üskent N. Kanser hastalarında kullanılan kemoterapotik ilaçların oral mukoza ve labiyal minör tükürük bezleri üzerine olan uzun süreli etkilerinin araştırılması.  İ.Ü.Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1993;27:99-106.
25. Yalçın S, Cebeci B S, Serdar A, Yücel O, Coşkun M. Ekokardiografik yöntem ile adrenalin ve octapressin içeren farklı iki lokal anestezik maddenin kardiovasküler sistem üzerine olan etkilerinin incelenmesi. Dişhekimliğinde Klinik 1993;3:73-79.
26. Timoçin N, Ünal S, Yalçın S, Aktay R, Mudun A, Cantez S. Adrenalin ve octapressin içeren iki lokal anestezik maddenin ağız mukozasındaki lokal kan akımına etkilerinin ve etki sürelerinin incelenmesi. İ.Ü.Dişhekimliği Fakültesi Dergisi 1994;28:23-27.
27. Yalçın S, Turoğlu T, Pekel Ö, Yalçınkaya C. A Neurofibromatosis type I (NF-1) case with gingival neurofibroma. Medical Bulletin of Istanbul Medical Faculty 1994;27:102-106.
28. Özbayrak T, Katipoğlu B, Öner B, Yalçın S, Tanyeri H. Diklofenak potasyum ve tiaprofenik asit’in alt akıl dişlerinin ameliyatlarından sonra post operatif ağrı üzerindeki etkilerinin karşılaştırılması. Dişhekimliği 1994;3;254-258.
29. Özsaruhan Ü, Timoçin N, Saraç M, Doğan Ö, Yalçın S, Soley S, Göral S, Nişancı Y, Yaygın kullanılan elektirikli dişhekimliği aletlerinin “PaceMaker”lı hastalarda güvenilirliği. İ.Ü.Dişhek Fak Der 1994;28:233-236.
30. Tanyeri H, Güç Ü, Nurkesim S, Yalçın S. Mandibulada lokalize olmuş bir ameloblastoma olgusu. İ.Ü.Dişhek Fak Der 1994;28:104-109.
31. Yalçın S, Özgen M, Alkaner Y. Çocuklarda mandibula kırıkları ve tedavisi ( olgu bildirisi).Pedodonti Klinik/Araştırma 1995;2:71-75.
32. O.Z.Gümrü, Koçak H, Katipoğlu AB, Yalçın S, Tanyeri H. Burkitt Lenfoma (Bir olgu nedeni ile) Dişhekimliği Dergisi 1995;19:29-32.
33. Yalçın S, Haznedaroğlu F, Fıratlı E, Aybar B, Gür H. Endodontik İmplantlar: Olgu sunusu. Oral İmplant Dergisi 1995;2:25-30.
34. Haznedaroğlu F, Gür H, Yalçın S, Cura N, Tanyeri H, Sübay K. Travma sonrası oluşan kök kırığının titanyum endodontik implant ve kuron protezi ile restorasyon: iki olgu bildirimi. Oral İmplantoloji Der.1996;3:19-25.
35. Yalçın S, Yıldırım S,Şenkesen F, Tanyeri H, Olgaç V. Pleomorfik Adenom ( olgu bildirisi). İ.Ü.Dişhekimliği Dergisi 1996;30:49-52.
36. Tanyeri H, Akyüz N, Ağırbaş E, Yalçın S, Katipoğlu AB, Eren N, Güç Ü. RAS tanısı konan hastalarda folat, demir, total demir bağlama kapasitesi, B12 vitamini ve hematolojik değerlerin incelenmesi. Dişhekimliği Dergisi 1996;21:167-169.
37. Haznedaroğlu F, Yalçın S,  Sübay K. Avülse dişlerin tedavisi. Olgu bildirisi. Ulusal Travma Dergisi 1996;2:85-88.
38. Tanyeri H, Katipoğlu AB, Ağırbaş E, Yalçın S, Güç Ü, Işık N. Rekürrent Herpes Simpleks tanısı konmuş hastalarda IgG alt guruplarının araştırılması.Dişhekimliği Dergisi 1996;(4) 19;92-94.
39. Haznedaroğlu F, Sübay K, Yalçın S, Yırcalı A, Uysal F. Travma sonrası alveolünden çıkan (avülse) dişlerin tedavisi ve prognozu. Dişhekimliği Dergisi 1996;(4) 19;128-136.
40. Tanyeri H, Ağırbaş H, Yalçın S, Katipoğlu B, Güç Ü. Herpes simpleks virüs infeksiyonu tespit edilen hastalarda uzun süreli asiklovir kullanımının araştırılması. J Turkish Oral Maxillofac Surg 1997;1:20-24.
41. Yalçın S. Nervus alveolaris inferiorun blok anestezisinde klasik mandibular anestezi tekniği ile Gow-Gates anestezisi tekniğinin klinik etkilerinin karşılaştırılması. Dişhekimliği Dergisi 1998;6:209-214.
42. Yalcin S, Yalcin F, Soydinc M, Palanduz S, Gunhan O. Gingival fibromatosis combined with cherubism and phychomotor retardation: a rare syndrome. J Periodontol 1999: 70: 201-204.
43. Yalcin S, Gurkan B, Aybar B. Karışık dişlenme döneminde olan çocuklarda mandibula fraktürlerinin tedavisi. Ulusal Travma Dergisi 1999: 5: 164-169.
44. Gurkan B, Aybar B, Emes Y, Yalcin S. Odontojenik orofasiyal enfeksiyonların retrospektif olarak değerlendirilmesi. Dişhekimliği Dergisi 1999: 32: 60-65.
45. Yalcin S, Yaltırık M. Temporomandibular eklem dislokasyonu şikayetiyle kliniğe başvuran bir akromegali olgusu. Dişhekimliği Dergisi 1999: 32: 66-71. 
46. Ordulu M, Tanyeri H, Agırbas E, Katiboglu AB, Yalcin S, Guc U. Prekanseröz lezyonlarda flow sitometrik analizle hücresel DNA içeriğinin araştırılması. Dişhekimliği Dergisi 2000: 33: 9-13. 
47. Aybar B, Yalcin S, Yazar TT, Gurel A, Emes Y, Yıldırım F, Yesildere T. Deneysel kemik defektlerinin onarımında yönlendirilmşi doku rejenerasyonu (YDR)’nun ve YDR ile birlikte değişik kemik greftlerinin birlikte uygulanmasının histopatolojik olarak araştırılması. İst. Tıp Fak. Mecmuası 2000:63:170-175.
48. Yalcin S, Aybar B, Ertekin C, Guloglu R. Hastanın kendisinin oluşturduğu travmatik makro glossiyi önlemek için ağız aşısı apareyinin kullanımı. Ulusal Travma Dergisi 2001: 7: 70-73.
49. Yalçın S, Aybar B, Palandüz Ş, Haznedaroğlu F, Yazar T, Emes Y. Turner Syndrome. Quintessence International 2001;32:748-49.
50. Use of a modified occlusal bite guard to treat self-induced traumatic macroglossia (two case reports). Yalçin S, Aybar B, Ertekin C, Güloğlu R. Ulus Travma Derg. 2001 Jan;7(1):70-3
51. Clinical images in oral medicine and maxillofacial radiology. Turner syndrome. Yalçin S, Aybar B, Palandüz S, Haznedaroglu F, Tekin Yazar T, Emes Y, Terezhalmy GT, Riley CK, Moore WS. Quintessence Int. 2001 Oct;32(9):748-9. 
52. Yalcin S, Haznedaroglu F. Büyük azı dişleri bölgesinde endodontik cerrahi tedavi: Olgu sunumu. Dişhekimliği Dergisi 2002: 47: 252-257.
53. Yalcin S, Aybar B, Haznedaroglu F, Yucel E. Bilateral oroantral fistulas following devitalization of teeth by arsenic trioxide: a case report. J Endodontics 2003: 29: 205-207
54. Ordulu M, Aktas I, Emes Y, Yalcin S. Temporomandibular eklem hastalıklarının tedavisinde artrosentez kulanımı. Akademik Dental 2003: 5: 1-7.
55. Ordulu M, Aktas I, Emes Y, Ozturk T, Yalcin S. İmplant uygulamalarında karşılaşılan komplikasyonlar. Akademik Dental 2004: 22:46-53.
56. Yalcin S, Emes Y, Ordulu M, Aktas I, Meric U, Ozturk T. Temporomandibular eklemde redüksiyonsuz anterior disk deplasmanının cerrahi tedavisi: Olgu sunumu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dergisi 2004: 38: 1-5.
57. Yalcin F, Yalcin S, Berber L, Gur H. Peripheral giant cell granuloma combined with facial hemangioma. A case report. J Int Academy of Periodontology 2005: 7: 108-114
58. Ordulu M, Emes Y, Aktaş İ, Ateş M, Yalçın S. Oronasal Communication Caused By A Denture With Suction Cup As A Result Of A  Mixed Tumor Excision: A Case Report. Quintessence int. 2006; 37: 41-44.
59. Ordulu M, Aktas I, Yalcin S, Azak AN, Evlioglu G, Disci R, Emes Y. Comparative study of the effect of tube drain and methylprednisolone after third molar surgery. Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology, and Endodontology 2006; 101: e96-e100. 
60. Yalcin S, Ordulu M, Emes Y, Gür H, Aktas I, Caniklioglu C. Alveolar Distraction Osteogenesis by Leibinger Endosseous Alveolar Distractor Before Placement of Dental Implants. Implant Dent 2006; 15:1-3
61. Yalcin Serhat, Aktas İrem, Emes Yusuf, Atalay Belir. Accidental Displacement of a High Speed Hand Piece Bur During Mandibular Third Molar Surgery: A Case Report. Oral Surg Oral Med Oral Pathol Oral Radiol Endod. 2008 Mar;105(3):e29-31.
62. Serhat Yalcin, Irem Aktas,Yusuf Emes, Gul Kaya, Buket Aybar, Belir Atalay.             “A technique for atraumatic extraction of teeth prior to immediate implant placement using implant drills.” Implant Dentistry. 2009;18:464-72.
63. Emes Y, Aktas I , Atalay B , Aybar B., İssever H., Yalçın S. Bone healing following cyst enucleation without the aid of graft materials: A Computed Radiographic Analysis. 20th number of Journal Apolonia. Macedonia 2008
64. Yalçın S., Aybar B., Aktaş İ., Emes Y., Öncü B. Oroantral Fistül Tedavisinde Cerrahi Yaklaşımlar. Dişhekimliği Dergisi. Sayı 89. 5/2009.
65. Yusuf Emes, Belir Atalay, Irem Aktas, Bora Oncu, Buket Aybar, Serhat Yalcin. “Management of a Mandibular Fracture Accompanying a Gunshot Wound” . Journal of Craniofacial Surgery 2009 Nov;20(6):2136-8
66. Serhat Yalcin, Irem Aktas,Yusuf Emes, Gul Kaya, Buket Aybar, Belir Atalay. “A technique for atraumatic extraction of teeth prior to immediate implant placement using implant drills.” Implant Dentistry. 2009 Dec;18(6):464-72
67. Aktas I, Yalcin S, Sencer S. Intra-articular injection of tenoxicam following temporomandibular joint arthrocentesis: a pilot study. Int J Oral Maxillofac Surg. 2010 May;39(5):440-5. Epub 2010 Mar 7.
68. Aktas I, Yalcin S, Sencer S. Prognostic indicators of the outcome of arthrocentesis with and without sodium hyaluronate injection for the treatment of disc displacement without reduction: a magnetic resonance imaging study. Int J Oral Maxillofac Surg. 2010 Aug 10. [Epub ahead of print]
69. Emes Y., Aybar B., Vural P., Neslihan Y.S., Atalay B:, Kaya S.A., İşsever H., Yalçın S., Bilir A. Effects of Bone Morphogenetic Proteins on Osteoblast Cells: Vascular Endothelial Growth Factor, Calcium, Inorganic Phosphate and Nitric Oxide Levels. Implant Dentistry. Volume 19, Number 5 page: 419-427. 2010.
70. Aktaş İ., Yalçın S. Temporomandibular Eklem Hastalıklarında Kullanılan Tedavi Yöntemleri. Dişhekimliği Dergisi. 2/2011 Haziran sayı:98 sayfa 36-39.
71. Surgical treatment of oroantral fistulas: a clinical study of 23 cases. Yalçın S, Oncü B, Emes Y, Atalay B, Aktaş I. J Oral Maxillofac Surg. 2011 Feb;69(2):333-9. 
72. Temporomandibular Eklemin Dejeneratif Bozuklukları, Dr. Yusuf Emes, Dt. Itır Şebnem Arpınar, Türk Diş Hekimliği Dergisi, 2011 
 
73. Yusuf Emes, Buket Aybar, Serhat Yalcin On The Evolution of Human Jaws and Teeth: A Review. Bull Int Assoc Paleodont. 2011;5(1):37-47.
74. Bisphosphonate-related osteonecrosis: laser-assisted surgical treatment or conventional surgery? Atalay B, Yalcin S, Emes Y, Aktas I, Aybar B, Issever H, Mandel NM, Cetin O, Oncu B. Lasers Med Sci. 2011 
 
75. The effects of freeze drying and solvent dehydration on the bending strength and calcium content of cortical bone. Emes Y, Ipekoğlu M, Haznedaroğlu H, Işsever H, Yalçin S, Altintaş S. Acta Orthop Traumatol Turc. 2011;45(5):365-9. 
76. Low-level laser therapy vs. pulsed electromagnetic field on neonatal rat calvarial osteoblast-like cells. Emes Y, Akça K, Aybar B, Yalçın S, Çavuşoğlu Y, Baysal U, Işsever H, Atalay B, Vural P, Ergüven M, Çehreli MC, Bilir A. Lasers Med Sci. 2013 May;28(3):901-9. 
 
77. Immediate Implant Placement Without Bone Grafting: A Retrospective Study of 110 Cases With 5 Years of Follow-up. Atalay B, Oncü B, Emes Y, Bultan O, Aybar B, Yalçn S. Implant Dent. 2013 Jun 3. [Epub ahead of print
78. The next step in the treatment of persistent temporomandibular joint pain following arthrocentesis: a retrospective study of 18 cases Emes Y1 , Arpınar IŞ2 , Öncü B2 , Aybar B1 , Aktaş I3 , Al Badri N2,  Atalay B1, İşsever H4, Yalçın S1. Journal of Craniofacial Surgery 2013 
79. Oral cerrahide doku mühendisliği kavramı ve uygulamaları Dt. Itır Şebnem Arpınar, Doç. Dr. Yusuf Emes, Prof. Dr. Buket Aybar, Prof. Dr. Serhat Yalçın Dental Trıbune Türkiye Baskısı Ocak-şubat 2013 CİLT: 10 SAYI: 1 sayfa 6-7
80. Radyasyon ve diş hekimliği Dt. Itır Şebnem Arpınar, Doç. Dr. Yusuf Emes, Prof. Dr. Serhat Yalçın Dental Trıbune Türkiye Baskısı Mart-Nisan 2013 CİLT: 10 SAYI: 2 sayfa 4-6
 
81. Dental implant tedavisinde bilgisayarlı tomografi destekli cerrahi kılavuzların kullanımı Dt. Itır Şebnem Arpınar, Doç. Dr. Yusuf Emes, Prof. Dr. Serhat Yalçın Diş Hekimliği Dergisi Mart 2013
82. Single tooth prosthetic rehabilitation of a patient with a recurred keratocystic odontogenic tumor Yusuf  Emes, Bora Öncü, Itır Şebnem Arpınar , Buket Aybar, Vakur Olgaç , Serhat Yalçın
 
International journal of stomatology & occlusion medicine 2013 ( yayına kabul edildi)  
 
 
 
 
KİTAPLARI:
 
Ertekin C, Taviloğlu K, Güloğlu R, Kurtoğlu M. TRAVMA. ‘Yalçın S. 12.Bölüm ‘Mandibula Kırıkları’ 725-748’ İstanbul Medikal Yayıncılık, 2005
 
Prof. Dr. Serhat Yalçın, Dr. İrem Aktaş, Diş Hekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım, Vestiyer Yayın Grubu 2010
 
KATILDIĞI KONGRE VE KURSLAR
                      
1. 6th International Dental Congress of Association of    Prostodontology  and  Implantology, University of   Istanbul, School of Dentistry May (1987) , Istanbul. 19th  Turkish Periodontology               Congress, May (1988) Uludag.
2. 19th Turkish  Periodontology     Congress, 1988.
3. Turkish association of Oral and Maxillofacial Surgeons. 1st                 International Scientific Congress, November 1988,Antalya.
4. The 5th International Week for Dentistry in Istanbul. September                1988, Istanbul.
5. 17th Turkish  Periodontology     Congress, September ( 1989 )  Istanbul.
6. The 3rd National Clinic Congress, School of Dentistry University of Istanbul September 1989,  Istanbul.
7. The European Dental Society Dental Radiology Certification Course, 1989, Londra - İngiltere.
8. The Royal College of Surgeons. Advanced Postgraduate Dental Symposium, 1989, Edinburg, İskoçya.
9. British Postgraduate Medical Fedaration. Preparation for the Examination for Final Fellowship in Dental Surgery, 1989, Londra - İngiltere.
10. Clinical Study Days For Candidates Preparing for Final  FDS Examination, British Postgraduate Medical Federation, October 1989, London UK. 
11. Prognostic Evaluation, Treatment Trends and Principles of Surgical Audit in Management of  Oral Carcinoma. The Advanced Postgraduate Dental Symposium,The Royal College of Surgeons, Edinburgh, November 1989, UK
12. I.V. Sedation.  The Advanced Postgraduate Dental Symposium,      November 1989, London, UK. 
13. The European Dental Society, Dental Radiology Certification Course, December 1989, London, UK.
14. The first certificate in English. University of Cambridge, December 1989. Ref no: 89 C 110560235       
15. Basic research methods for  Surgeon, Postgraduate Course, Eastman Dental Hospital, January  1990, London, UK.
16. 2nd National Public Health Congress, May 1990, Istanbul.
17. The 4th Meeting of International Academy of Periodontology, September 1990, Istanbul.
18. Turkish association of Oral and Maxillofacial Surgeons. 1st international Scientific Congress, October 1990, Alanya.
19. University of London, Queen Mary's University Hospital, Honorary Registrar post sertifikası.1990, London - UK.
20. Institute Of Dental Surgeon, Basic Research Methods for Surgeons. Eastman Dental Hospital, 1990, London - UK.
21. The 4th Meeting Of International Academy Of Periodontology. 1990, İstanbul.
22. 2nd Scientific Congress of Association of Stomatology,1990, Alanya.
23. The Language Certificate in English, Language Examination Center for Associate Professor.Interuniversity Committee of Republic of Turkey, 1990.
24. The oral surgery seminar, Faculty Of Dentistry University of Ege, Foça April 1992.
25. Oral Surgery Symposium of University of Ege, 1992, Foça - İzmir.
26. 3rd Scientific Congress of Association of Stomatology, 1992,  Antalya.
27. Champy Miniplate Osteosynthesis Course, 1992, İstanbul.
28. 4th  Scientific Congress of Association of Stomatology, 1993, Ankara.
29. 1st Emergency and Traumatology Congress. 19-23 September 1995, Swissotel, İstanbul.
30. Baylor College of Dentistry, Implant International Program July 29-August 2, 1996, Dallas, USA.
31. Clinical Observer. University of Michigan Medical Center, August 1996,  Michigan, USA.
32. 4th Mediterranean Congress of Oral and Maxillofacial Surgery 24-31 May 1997, Antalya.
33. 2nd Emergency and Traumatology Congress, 30 Eylül- 4 Ekim 1997, İstanbul
34. 4th Symposium of Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgeons 4-7 September 1997, İstanbul.
35. Istanbul Chamber of Dentistry, Continuous dental education certificate. 22-23 November 1997, İstanbul.
36. 6th Congress of the Association of Turkish Endodontics. 19-22 April 1998, İstanbul.
37. 6th Congress of Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgery 28 October–1 November 1998, Antalya.
38. Dental Forum, TDA/FDI Joint Congress. June 1999 Istanbul Convention and Exhibition Center  Istanbul/TURKEY
39. 7th International congress of The Turkish Endodontic Society, 19-21 April 2000, İstanbul.
40. 8th Congress of Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgeons 17-21 May 2000 Hotel Merit Arcadia Antalya/ TURKEY-
41. 3rd Bi-national Congress of Turkish and Israeli Associations of Oral and Maxillofacial Surgeons. May 2001   Antalya/TURKEY
42. 7th Symposium of Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgeons“Oral and Maxillofacial Implants In The 2000’s”. 9-10 may 2001 Istanbul/TURKEY
43. Yeditepe University, Scientific Meeting. “Management of TMJ Disorders/Obstructive Sleep Apnea”.  2001  Istanbul/TURKEY
44. 7th International Congress of The Turkish Orthodontic Society. “Oral-Maxillo-Facial Surgery and Orthodontics Sessions”. 13- 16 June 2000 Ceylan Inter-Continental Hotel Istanbul / TURKEY
45. 10th International Congress of Turkish Association of Oral and Maxillofcial Surgeons. June 2002. Antalya /TURKEY
46. Yeditepe University, Scientific Meeting ‘Oral and Maksillofacial Surgery’, 18-20 October 2002, İstanbul.
47. 8th Symposium of Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgeons Patalya Termal Resort Hotel, 27-29 October 2002, Ankara.
48. 1st Military Dental Symposium, 21-23 May 2003, İstanbul.
49. Türk Oral İmplantoloji Derneği XIV. Kongresi, 10-12 Ekim 2003, İstanbul, Türkiye
50. State-of-art orthognathic surgery and distraction osteogenesis, International Medical Collage,17-19 Kasım 2003, Münster, Almanya. 
51. Clinical Observer. St.Georges Hospital, 4 Kasım-1 Aralık 2003,Londra - İngiltere
52. 16th international Conference on Oral and Maxillofacial Surgery. May 2003 Athens/Greece.
53. Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği 2. Bilimsel Sempozyumu, 16-18 Nisan 2004, Çeşme, İzmir.
54. 12th International Congress of Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgeons. October 2004. Istanbul/ TURKEY
55. XVth Sicentific Meeting of the Turkish Society of Oral Implantology, 13-18 June 2004, Fethiye
56. Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgery, Symposium of the University of Süleyman Demirel,  25-27 June 2004, Isparta
57. XVIIth Congress of the European Association for Cranio-Maxillofacial Surgery, September 14-18th, 2004, France
58. Turkish Association of Oral and Maxillofacial Surgery, Symposium of the Ataturk University, Palandoken 27 Şubat-4 Mart 2005, Erzurum.
59. 17th  International Conference on Oral and Maxillofacial Surgery. 29August-2 September 2005, Vienna, Austria. 
60. AstraTech-Türkiye 1.İmplantoloji Sempozyumu. İmplantolojinin Dünü Bugünü ve Yeni Ufuklar. 30 Eylül-1 Ekim 2005, İstanbul
61. 11th Course of TMJ Surgery, 30th-31st March 2006, Cologne/Bonn
62. AALZ Dental Laser Workshop, 19th-20th June 2006, Essen.
63. Astra Tech World Congress, April 6-8, 2006, New York, USA
64. Oral Cerrahi Derneği’nin VII., Protez Akademisi ve Gnatoloji Derneği’nin VIII. Ulusal Bilimsel Kongresi, 27 Mayıs-2 Haziran 2006, Yasmin, Bodrum
65. Türk Diş Hekimleri Birliği, Trabzon Diş Hekimleri Odası’nın ‘Dişhekimliğinde Seri Konferanslar’ , 19 Kasım 2006
66. İstanbul Diş Hekimliği Mezunları ve Mensupları Derneği’nin ‘Temporomandibular Eklem Hastalıkları, Tanı, Tedavi’ konulu paneli, 22 Kasım 2006
67. Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği, Çukurova Sempozyumu, 30 Kasım-03 Aralık 2006, Seyhan Otel, Adana
68. Dişhekimliğinde Laser Derneği Sempozyumu, 8-9 Aralık 2006, Sheraton Otel, Ankara
69. S.O.R.G.Bone Graft Course for Preprosthetic/Preimplant Surgery. Hands on course with fresh frozen cadavers. University Hospital Groningen, the Netherlands, 14-16 March 2007.
70. Temporomandibular Eklem İnternal Düzensizlikleri ve Çağdaş Tedavi Konseptleri Sempozyumu, 14-15 Nisan 2007, Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Beşevler, Ankara
71. Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği 14. Uluslar arası Kongresi, 31 Mayıs-04 Haziran 2007, Belek, Antalya
72. 1. Türk Dişhekimliğinde Laser Kongresi, 15-19 Ekim 2007, Sheraton Voyager Hotel, Antalya.
73. 18th International Conference on Oral and Maxillofacial Surgery, 14-18 November,2007,Bangalore,India.
74. Türk Oral İmplantoloji Derneği IV. Uluslararası Sempozyumu, 11-12 Ocak 2008, İstanbul, Türkiye
75. İzmir Diş Hekimleri Odası, ‘İmplantolojide Estetik Yaklaşımlar ve Yenilikler’ semineri, 06.03.2008, İzmir
76. TDB 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Hatay Diş Hekimleri Odası’nda ‘İmplantolojide Estetik Yaklaşımlar’ konulu konferans, 22 Mart 2008.
77. Ege Bölgesi Diş Hekimleri Odası 9. Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi, 16-18 Mayıs 2008, İzmir.
78. Malatya 6. Bilimsel sempozyumu. 25-26 Ekim 2008. Konferans
 
79. Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği 15. Uluslararası Kongresi. 29 Ekim - 02 Kasım 2008, Antalya. 
80. “İmplantolojide en son gelişmeler” konulu  konferans. Konuşmacı. Türkmenistan 8-10 Kasım 2008
81. Türk Oral implantoloji derneği XX. Uluslararası İmplantoloji Kongresi 9-10 Ocak,2009 İstanbul, Türkiye
82. II. Uluslararası Mutlu İmplantoloji Günleri Sempozyumu. 9-12 Nisan 2009, Belek, Antalya.
83. World Federation for Laser Dentistry 2. Avrupa Kongresi, 14-17 Mayıs 2009 Harbiye/İstanbul
84. 2.Ic